Menu

Avrupa Patentine İtiraz

İstanbul patent bürosu Ata Patent A.Ş. müşterilerinin marka, patent, tasarım, faydalı model ve diğer fikri ve sınai haklar hukuku ile ilgili her türlü hukuki ihtiyaçlarına cevap veren İstanbul ’un saygın patent bürolarından birisidir. Hizmetlerimiz; her türlü fikri hakkın seçilmesi, geliştirilmesi, başvuru ve tescil ile korunması ve sonrasında lisans verilmesi ile ilgili sözleşmelerin hazırlanması ve mahkemelerde savunulmasını içerir.

Avrupa Patentine İtiraz

Avrupa Patentine İtiraz, istanbul patent bürosu

Avrupa Patenti verildikten sonra, genel olarak başvuru sahibinin rakipleri olan ve başvurunun patentlenmemesi gerektiğine inanan üçüncü kişiler tarafından patente itiraz edilebilir. Örneğin; buluşun yeni olmadığı ya da buluş basamağı içermediği şeklinde itirazlar.

Avrupa Patentine itiraz edilmesi işlemi, Avrupa Patent Bülteninde, patentin verildiğine dair ilanın yapılmasından itibaren dokuz ay içerisinde yapılmalıdır. İtirazın incelenmesi işlemi, EPO bünyesindeki, yine üç kişiden oluşan itiraz bölümü tarafından incelenir.

Temyiz

EPO’nun patent verme veya itiraz konularında verdiği kararlar temyize açıktır. Temyiz için verilen kararlar EPO’nun bağımsız ‘‘Temyiz Kurulu’’ tarafından alınır.

İstanbul Marka Patenti Avukatı Ekibimize Ulaşın

Büyük emeklerle ortaya koyduğunuz fikirlerinizin küçük ihmaller nedeniyle kaybolmaması için var olduğumuzu ve size bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatırız. İstanbul'da çalışmalarına devam eden Ata Patent A.Ş. patent büromuza ve marka patent avukatlarımıza info@atapatent.com e-mail adresinden veya İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

GERİ