Menu

Denizli doğumlu olan Avukat Sercan Türk lise eğitimini Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra dereceye girerek 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesini tam burslu olarak kazanmıştır. 2015 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak Stajyer Avukatlık yapmaya başlamıştır. Stajını tamamlayarak Avukatlık Ruhsatını alan Sercan Bey, staj süresi ve devamında İstanbul Barosuna kayıtlı olarak Akkaş Hukuk Bürosu’nda çalışmalarına devam etmektedir.

Fakülte yıllarında profesyonel olarak Kürek Sporuyla ilgilenen Sercan Türk, Kadir Has Üniversitesi Kurumsal İletişim Ofisi’nde aktif burslu öğrenci olarak tanıtım ekibinde yer almış ve Kadir Has Üniversitesi Bilgi Merkezinde asistanlık görevini yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Sercan Bey, Ata Patent Anonim Şirketi’nde Telif hakları ve Sınai Mülkiyet Haklar hukuku alanlarıyla ilgilenmekte Ticaret ve Şirketler Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku

Marka, endüstriyel tasarım, faydalı model ve patent haklarının korunması için başvurusu ve tescili, Resmi Marka Bülteni’nde yayınlanan marka başvurularına itiraz ve itirazlara karşı görüş dilekçelerinin yazımı, Türk Patent Enstitüsü kararlarına karşı Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu’na başvuru süreci, Türk Patent Enstitüsü kararlarına karşı iptal davalarının açılması, Marka, tasarım ve patent hükümsüzlüğü davalarının açılması, Marka, tasarım ve patent haklarına tecavüz nedeniyle tecavüzün tespiti, durdurulması ve önlenmesi davalarında yargılama işlemlerini yönetmektedir.